Knižní tip knihkupectví Luxor "Lada u ledu"!


Dnešním knižním tipem Luxoru je dílo české autorky Emy Labudové "Lada u ledu". Mladá česká autorka, která byla za svou prvotinu nominována na Magnesii Literu v kategorii Objev roku, tento příběh zasadila na konec sedmdesátých let na území Československa, jehož tématem je porucha příjmu potravy. 

"Sedmnáctiletá Lada trpí anorexií. Nějaký čas trvá, než si rodiče všimnou, že výrazně zhubla – nebo spíš že je vyzáblá na kost. Začnou s domácí léčbou, Lada dokonce na čas skončí v nemocnici, neustále bojuje s odporem k sobě samé. Tahle situace ovlivňuje běžný chod rodiny, touha rodičů ji za každou cenu vyléčit, jakkoli sama nemá pocit, že by byla nemocná, v ní probouzí hlubokou nenávist. Postupně se vzpamatovává, ale postihnou ji psychické problémy. Sledujeme vývoj jejího prvního vztahu, který přeroste v manželství, pozorujeme přerod z dítěte v dospělou ženu, která zůstává nešťastná ve vlastním těle." 

Máte-li rádi psychologické příběhy se strhujícím dějem, nesmí tato kniha ve vaší sbírce rozhodně chybět https://www.luxor.cz/product/lada-u-ledu-zbo000393747 . Objednané knihy si můžete vyzvednout v knikupectví Luxor v Galerii Moritz. <<< Zpět na přehled akcí